top of page

Korona Handball  Kielce

Przegrywamy w Chorzowie z miejscowym Ruchem

09.03.2019

Nie udało się naszej drużynie po raz drugi w tym sezonie wygrać na wyjeździe. Korona Handball przegrała w Chorzowie z Ruchem 22:25.

W sobotę kielczanki były bliskie przełamania. Mimo fatalnego początku (0:3 po sześciu minutach) i faktu, że po kwadransie przegrywały aż 3:9, to potrafiły pokazać charakter. Przyjezdne od stanu 6:11 zdobyły cztery gole z rzędu.

Co ciekawe, przez pierwsze osiem minut drugiej części padły... dwa gole. Jeszcze w 51. minucie Korona Handball wygrywała 20:19, a 180 sekund przed końcem był remis 22:22. Do końca meczu trzy razy trafiły już jednak tylko chorzowianki.

Ruch Chorzów – Korona Handball 25:22 (13:11). Więcej na stronie.

Srebrne juniorki Korony

09.03.2019

Juniorki Korony Handball wywalczyły srebrny medal na mistrzostwach Polski rozegranych w Kielcach.

– W naszym zespole występowało wiele zawodniczek młodszych, słabszych fizycznie. Wywalczenie wicemistrzostwa Polski jest ich ogromnym sukcesem. Z każdym zespołem grałyśmy już wcześniej i wygrywałyśmy. Teraz przewidywałam, że grając z nimi jeszcze raz, będzie zdecydowanie trudniej. Chwała za to, że dziewczyny udźwignęły ciężar i w piątek ograły Olkusz, a z Kwidzynem w pierwszej połowie też pokazały, że potrafią grać. Rezerwa w naszych zawodniczkach jest duża, niektóre z nich grają po raz pierwszy na tak dużej imprezie. Poradziły sobie ze stresem, dlatego im bardzo gratuluję - powiedziała Monika Ciszek, trenerka Korony Handball.

Dwie kielczanki: Michalina Pastuszka oraz Magda Więckowska zostały wybrane do najlepszej "7" turnieju. Ta ostatnia została też uznana najlepszą zawodniczką Final Four.

Korona Handball - MTS Kwidzyn 22:29 (12:15). Gratulacje Wandzia i spółka.Więcej na stronie.

Więcu ! Oro! i Hono ! w rezerwach kadry narodowej!

04.03.2019

Trzy zawodniczki Korony Handball: bramkarka Aleksandra Orowicz i dwie rozgrywające: Dominika Więckowska i Honorata Syncerz zostały powołane do reprezentacji Polski B i będą mogły zagrać w turnieju towarzyskim.

Zgrupowanie rozpocznie się Cetniewie 17 marca. Podopieczne Sabiny Włodek po kilku dniach przeniosą się do Gdańska. Właśnie w Trójmieście biało-czerwone zagrają w turnieju towarzyskim. Zmierzą sie z reprezentacją Hiszpanii B, Rumunii B oraz pierwszą drużyna Finlandii. Gratulacje Laski !!! Więcej na stronie!

Wygrywamy z Kobierkami po horrorze i rzutach karnych!

02.03.2019

Korona Handball odniosła siódme zwycięstwo w tym sezonie w PGNiG Superlidze. Nasz zespół pokonał po rzutach karnych u siebie KPR Kobierzyce 27:26.

Kielczanki bardzo dobrze zagrały zwłaszcza w pierwszej połowie. Po kwadransie prowadziły już różnicą pięciu bramek, a do przerwy straciły zaledwie... dziewięć bramek. Na wysokim funkcjonowała obrona, a nawet jeśli dała się oszukać, to miedzy słupkami bez zarzutu spisywała się Aleksandra Orowicz. Jeszcze w 36. minucie gospodynie prowadziły 16:11 i wtedy rywalki zaczęły odrabiać straty. W efekcie doszło do pasjonującej końcówki. Kielczanki miały szansę na zwycięstwo, ale w ostatniej akcji Wiktoria Gliwińska nie zdobyła gola. W rzutach karnych w trzech pierwszych seriach nie było pudeł. W czwartej trafiła Magdalena Skowrońska, a pomyliła się Julia Walczak. Za chwilę swój rzut zmarnowała Gliwińska, ale w odpowiedzi Orowicz obroniła rzut rywalki i to Korona Handball cieszyła się ze zwycięstwa.

Korona Handball - KPR Kobierzyce 27:26 po rzutach karnych (23:23, 13:9)

Gratulujemy wygranej !!! Więcej na stronie.

Bez szans na górną połówkę - Przegrywamy z Startem Elbląg

23.02.2019

Korona Handball wysoko przegrała na wyjeździe ze Startem Elbląg 19:33 (10:19) i ostatecznie straciła szansę na awans do najlepszej szóstki PGNiG Superligi.

– To był beznadziejny mecz w naszym wykonaniu. Źle w niego weszliśmy i drużyna z Elbląga od początku kontrolowała przebieg spotkania. Nie mogliśmy poradzić sobie z rzutem z drugiej linii. Poza Honoratą Syncerz, reszta rozgrywających nie zaistniała. Bramki traciliśmy przede wszystkim z kontrataków. O naszej postawie w obronie ciężko mówić, bo często dziewczyny nie zdążyły do niej wrócić. Nieodpowiedzialne decyzje w ataku pozycyjnym, kosztowały nas bardzo dużo - przyznał Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

EKS Start Elbląg – Korona Handball 33:19 (19:10). Więcej na stronie.

Perła za silna dla nas

16.02.2019

Mistrz Polski - Perła Lublin okazał się za mocny dla Korony Handball. Kielczanki przegrały u siebie 24:34.

- Próbowaliśmy toczyć wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalem. Fragmentami nam się to nawet udawało. Irytujące były jednak serie prostych, juniorskich błędów popełnianych przez moje zawodniczki. Piłki były wyrzucane w auty, lub podawane w ręce przeciwniczek. Z tego powodu nie mogę być zadowolony. Doświadczenie lublinianek jest ogromne. Tego się nie kupi, nabywa się to z latami grania. Na to musimy jeszcze poczekać. Natomiast podać i chwycić piłkę, to już powinniśmy umieć - przyznał po mecz Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

Korona Handball – Perła Lublin 24:34 (10:16).

Więcej na stronie.

3 miejsce Magdy Więckowskiej i 9 miejsce Magdaleny Skowrońskiej w plebiscycie Echa Dnia

03.02.2018

Magdalena Skowrońska oraz Magda Więckowska znalazły się w najlepszej "10" najpopularniejszych sportowców 2018 roku w 67. plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

Skowrońska zajęła dziewiątą pozycję. - Jestem bardzo zaskoczona, nie spodziewałam się dziewiątej pozycji. To fajnie, że pierwszy raz w historii jesteśmy we dwie w najlepszej "10" - mówiła po ogłoszeniu wyników. Jaki to był dla niej rok? - Bardzo dobry. Dużo się nauczyłam z trenerem Pawłem Tetelewskim. Mamy sporo treningów indywidualnych i jest to widoczne na parkiecie - dodała.

Jeszcze bardziej zadowolona mogła być Magda Więckowska, która była na wysokiej, trzeciej pozycji. - Absolutnie nie spodziewałam się takiego rozstrzygnięcia. Miejsce na podium, w tak młodym, jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Bardzo się z tego cieszę. Wyniki są zaskakujące, bo niektórzy najlepsi sportowcy z Kielc nie znaleźli się w "10" - przyznała Magda Więckowska. Była ona kapitanem  reprezentacji Polski do lat 18, która w sierpniu ubiegłego roku grała w Kielcach na mistrzostwach świata. - Byłam zmęczona po tym turnieju, bo włożyłyśmy w turniej mnóstwo pracy i zostawiłyśmy całe serce na parkiecie. Po powrocie skupiłam się na klubie, trener Tetelewski dużo mi pomógł i cieszę się, że na niego trafiłam. Dzięki niemu mogę się tylko rozwinąć - dodała Więckowska. Wandzi (mojej ulubionej zawodniczce) i Skowi wielkie gratulacje. Więcej na stronie.

Wygrywamy z Piotrcovią po karnych!!

02.02.2018

Korona Handball pokonała po rzutach karnych Piotrcovię 31:29. Niewiele zabrakło, byśmy wygrali już w regulaminowym czasie gry.

Kielczanki na początku meczu grały dobrze. W 10. minucie po trafieniu Honoraty Syncerz było 6:3, a chwilę później 9:6. Od tego momentu ich gra się jednak zacięła. W 21. minucie najskuteczniejsza zawodniczka przyjezdnych - Anna Wasilewska doprowadziła do remisu. Dobrego dnia nie miała Dominika Więckowska, która w tej części miała skuteczność 3/6, ale przede wszystkim aż pięć strat.

Na początku drugiej połowy bardzo dobrą zmianę w bramce dała Aleksandra Orowicz, która obroniła m.in. cztery z rzędu rzuty rywalek. Gospodynie lepiej zaczęły grać w obu formacjach. Kwadrans przed końcem po trafieniu z kontry Wiktorii Gliwińskiej prowadziły 20:17. Siedem minut później było już 26:21 i wydawało się, że trzy punkty zostaną w Kielcach. Ostatecznie zostały jednak tylko dwa. A to dlatego, że Piotrcovia w końcówce zdobyła aż sześć bramek z rzędu! i prowadziła 27:26. Do remisu doprowadziła Dominika Więckowska.

Korona Handball – Piotrcovia 31:29 po rzutach karnych (27:27, 13:12).Gratulujemy wygranej. Więcej na stronie.

Po niezłym meczu przegrywamy w Szczecinie

26.01.2018

Korona Handball zaprezentowała się z dobrej strony w Szczecinie, ale niestety nie udało się jej zdobyć punktów. Nasz zespół przegrał 25:29. Kielczanki jeszcze w końcówce miały szansę na uzyskanie korzystnego wyniku. Jeszcze w 54. minucie po trafieniu Dominiki Więckowskiej przegrywały tylko dwiema bramkami. Ostatnie minuty należały jednak do rywalek.

Pogoń Szczecin – Korona Handball 29:25 (13:10). Więcej na stronie

Korona postraszyła lidera

20.01.2019

Jeszcze w 50. minucie Korona Handball remisowała przed własną publicznością z dotychczasowym wiceliderem PGNiG Superligi - Energa AZS Koszalin. Ostatecznie nasz zespół przegrał 23:28.

Kielczanki od początku pojedynku toczyły wyrównana walkę z faworyzywanymi rywalkami. W 12. minucie Korona Handball prowadziła 5:3. Podobać się mogła zwłaszcza gra w obronie naszego zespołu. Brakowało czasem jednak skuteczności i przyjezdne potrafiły to wykorzystać. Między 12. a 18. minutą zdobyły sześć bramek z rzędu. To jednak nie załamało gospodyń. Błyskawicznie zmniejszyły straty. Bardzo dobrze prezentowała się Honorata Syncerz, która do przerwy zdobyła aż osiem bramek. Więcej na stronie!

Więcu i Hono w kadrze narodowej!!!

17.01.2019

Aż dwie nasze zawodniczki: Dominika Więckowska i Honorata Syncerz zostały powołane do reprezentacji Polski piłkarek ręcznych.  To pierwsze takie wyróżnienia w historii naszego klubu.

Obie szczypiornistki wezmą udział w konsultacji szkoleniowej, która w dniach 27-30 stycznia odbędzie się w Kobierzycach. Trener Leszek Krowicki powołał na nie osiemnaście zawodniczek. Oprócz Honoraty Syncerz i Dominiki Więckowskiej, jest jeszcze aż siedem rozgrywających. Gratulacje dziewczyny!!! Więcej na stronie.

Odpadamy z PP

16.01.2019

Korona Handball nie zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Nasz zespół przegrał w 1/8 finału na wyjeździe z Energa AZS-em Koszalin 19:36.

Mocno osłabione kielczanki (grały bez Honoraty Syncerz, Magdy Więckowskiej i dwóch kołowych: Magdy Skowrońskiej oraz Karoliny Mochockiej).

W niedzielę Korona Handball zagra znów zagra z ekipą z Koszalina. Tym razem w PGNiG Superlidze. Początek meczu o godz. 16 w hali przy ul. Krakowskiej.

Energa AZS Koszalin – Korona Handball 36:19 (16:12). Więcej na stronie.

Przegrywamy w Jeleniej Górze

12.01.2019

Nie udało się naszej drużynie wygrać drugiego z rzędu meczu w PGNiG Superlidze w tym sezonie. Korona Handball uległa na wyjeździe KPR-owi Jelenia Góra 28:31.

KPR Jelenia Góra – Korona Handball 31:28 (18:9). Więcej na stronie.

Wygrywamy z Kościerzyną

06.01.2019

Korona Handball pewnie pokonała przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna na inaugurację drugiej rundy PGNiG Superligi. To piąta wygrana naszego zespołu w tym sezonie. Kielczanki zajmują szóste miejsce w tabeli. Więcej na stronie.

O ćwierćfinał PP z Koszalinem

20.12.2018

Energa AZS Koszalin będzie rywalem Korony Handball w 1/8 finału Pucharu Polski.

Mecz odbędzie się w środę 16 stycznia w Koszalinie. Co ciekawe, trzy dni później oba te zespoły zagrają ze sobą po raz kolejny - tym razem w hali przy ul. Krakowskiej w PGNiG Superlidze.

W pierwszej rundzie nasz zespół przegrał w Koszalinie 28:36 (12:19). Energa po dziesięciu kolejkach zajmuje drugie miejsce w PGNiG Superlidze. Odniosła osiem zwycięstw i traci tylko dwa punkty do prowadzącego Zagłębia Lubin.

Kolejna runda PP dla nas

19.12.2018

W spotkaniu 1/16 PGNiG Pucharu Polski drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka uległa przed własną publicznością 21:34 występującej na co dzień w Superlidze Koronie Handball Kielce.  SPR Olkusz - Korona Handball Kielce 21:34 (11:15)

Rewanż nie udany! Przegrana z Galiczanką

15.12.2018

Korona Handball doznała drugiej porażki w memoriale red. Andrzeja Kowalczyka. Gospodynie uległy zwycięzcom memoriału - Galiczance Lwów 25:37.

Dla naszej drużyna to druga porażka. W piątek Korona Handball uległa Piotrcovii po bardzo wyrównanym meczu 26:27. Trener Paweł Tetelewski nie miał do dyspozycji trzech zawodniczek: kołowej Karoliny Mochockiej, lewej rozgrywającej Magdy Więckowskiej oraz bramkarki Marty Chodakowskiej. Do gry wróciła za to ukraińska prawoskrzydłowa Olesia Parandii. Więcej na stronie

Memoriał  redaktora Kowalczyka - pierwszy mecz przegrany minimalnie z Piotrcovią

14.12.2018

Korona Handball przegrała zaledwie jedną bramką w pierwszym meczu memoriału red. Andrzeja Kowalczyka. KIelczanki uległy Piotrcovii 26:27.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego zagrały bez trzech zawodniczek: kontuzjowanej Karoliny Mochockiej oraz Marty Chodakowskiej i Magdy Więckowskiej, które przebywają na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Pojedynek był bardzo wyrównany. Dopiero w 50. minucie Korona Handball po raz pierwszy w meczu prowadziła różnicą trzech goli. Kilka błędów i nieskutecznych rzutów sprawiło jednak, że końcówka należała do Piotrcovii.  Więcej na stronie.

Minimalna porażka w  meczu towarzyskim we Lwowie

30.11.2018

Drugą porażkę poniosły piłkarki ręczne Korony Handball w sparingowym starciu z Galiczanką. Tym razem kielczanki uległy jednak  tylko  jedną bramką -  28:29.

Galiczanka Lwów - Korona Handball 29:28 (16:13)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Skowrońska 5, Gliwińska 5, Syncerz 4, Charzyńska 4, D. Więckowska 4, Zimnicka 4, Piwowarczyk 2, Homonicka, Parandii, Mochocka, Kędzior, Czekala, Janczyk. Więcej na stronie.

Przegrywamy we Lwowie

29.11.2018

Korona Handball rozegrała swój pierwszy sparing podczas zgrupowania we Lwowie.  Kielczanki uległy Galiczance  29:32 (15:17).

Korona Handball: Orowicz,  Hibner  - Syncerz 7, Skowrońska 6, Więckowska D. 4, Czekala 3, Zimnicka 3, Gliwińska 2, Jach 2, Homonicka 1, Charzyńska 1.

Więcej o meczu na stronie.

Znamy rywala w Pucharze Polski

29.11.2018

Pierwszoligowy SPR Olkusz będzie przeciwnikiem Korony Handball w 1/16 finału Pucharu Polski.

Pojedynek  o  awans do najlepszej szesnastki rozgrywek odbędzie się w środę 19 grudnia. Gospodarzem meczu będzie SPR Olkusz.  Zespół ten występuje na co dzień w pierwszej lidze. Po dziewięciu kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli grupy B. Więcej na stronie

"Chodi" nową bramkarką KHK!!

28.11.2018

Nasz klub podpisał umowę z nową bramkarką. Jest to 19-letnia reprezentantka Polski juniorek Marta Chodakowska. W tym sezonie występowała z powodzeniem w Arce Gdynia. Chodakowska występuje w reprezentacji Polski juniorek i jest uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich bramkarek. Grała m.in. na sierpniowych mistrzostwach świata rozgrywanych w Kielcach. Więcej na stronie

Oro nadal w Koronie !!!!

20.11.2018

Nasza bramkarka Aleksandra Orowicz przedłużyła umowę. Związała się z Koroną Handball do końca sezonu 2020/2021.Zarząd kieleckiego klubu postanowił również, że dwie nasze szczypiornistki zostaną wypożyczone. Bramkarka Anna Nazimek i kołowa Kinga Strózik będą grać do końca sezonu w pierwszej lidze. Ta pierwsza trafiła do AZS-u AWF-u Warszawa, a Strózik do JKS Jarosław. Więcej o tym na stronie.

Korona przegrała z liderem

14.11.2018

Rozgrywki ligowe w 2018 roku piłkarki ręczne Korony Handball Kielce kończą na 7 miejscu PGNiG Superligi Kobiet.W ostatnim meczu pierwszej rundy i zarazem ostatnim meczu w tym roku Koroneczki uległy na wyjeździe  Metraco Zagłębiu Lubin 31:18 (17:9). Naśtępny mecz w PGNiG Superlidze Koroneczki zagrają u siebie 5. stycznia 2019 z UKS PCM Kościerzyna.

Ruch Chorzów pokonany

10.11.2018

To była bardzo udana sobota w wykonaniu Korony Handball. Kielczanki po bardzo dobrej grze pokonały Ruch Chorzów 31:22 (16:10)

Podopieczne Pawła Tetelewki zagrały bardzo dobry mecz. Już po trzynastu minutach wygrywały 9:4. Bardzo dobrze kielczanki spisywały się w obronie. W dodatku w bramce pomagała Aleksandra Orowicz. Gospodynie świetnie grały również w ofensywie. Miały kapitalną - 80 proc. skuteczność (16/20). Brylowały skrzydłowe: Sandra ZImnica,wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu oraz Wiktoria Gliwińska.Zdobyły w meczu odpowiednio 6 i 7 bramek.

Dominika Więckowska w kadrze B

8.11.2018

Dominika Więckowska, lewa rozgrywająca Korony Handball została powołana do reprezentacji Polski B! To bezpośrednie zaplecze najlepszych polskich zawodniczek

Oprócz Więckowskiej, która w tym sezonie zdobyła osiemnaście bramek w PGNiG Superlidze, na liście rezerwowych znalazły się bramkarka Aleksandra Orowicz oraz rozgrywająca Edyta Charzyńska. Drużyna Polski B prowadzona przez Sabinę Włodek trenować będzie w dniach 18-27 listopada w Warszawie.

Jedna połowa to za mało przegrywamy z Kobierycami

03.11.2018

Koronie Handball nie udało się odnieść drugiego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie w PGNiG Superlidze. Kielczanki uległy w Kobierzycach miejscowemu KPR-owi 25:34.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego grające bez kontuzjowanej kołowej Karoliny Mochockiej bardzo dobrze zaprezentowały się w pierwszej połowie. Toczyły wyrównaną walkę z faworyzanowanymi rywalkami, które w tym sezonie odniosły już pięć zwycięstw i zajmują piąte miejsce w tabeli. W dodatku kielczanki dotychczas nie potrafiły grać z ekipą z Kobierzyc. W ubiegłym sezonie przegrały z tym zespołem aż cztery razy. Po 24. minutach był remis 11:11, ale do przerwy gospodynie wygrywały dwoma bramkami.

Nasze dziewczyny grały z kadrą narodową

27.10.2018

Korona Handball rozegrała w sobotę dwa atrakcyjne sparingi.  Podopieczne Pawła Tetelewskiego zmierzyły się z  reprezentacją Polski seniorek.

W obu starciach lepszy okazał się zespół Leszka Krowickiego. W pierwszym meczu biało-czerwone grał tylko składem złożonym z zawodniczek występujących w PGNiG Superlidze. Mimo to, w starciu rozegranym w Pruszkowie wygrały 34:23 (18:10).  W rewanżu, już z  mocniejszymi Polkami, Korona Handball przegrała 19:39 (13:19).

- Wszystkie nasze zawodniczki grały w porównywalnym wymiarze czasowym. Mieliśmy fragmenty dobrej gry. To były wartościowe sparingi - mówi Paweł Tetelewski.

Hono show!! Wygrywamy z Elblągiem

24.10.2018

Korona Handball wygrała ważny mecz. Pokonała przed własną publicznością Start Elbląg 28:24 i wyprzedziła rywalki w tabeli PGNiG Superligi.

Najlepszą zawodniczką meczu była Honorata Syncerz, która zdobyła aż czternaście bramek! Właśnie ta zawodniczka trafiła z rzutu karnego w arcyważnym momencie, kiedy gospodynie dwie minuty przed końcem prowadziły tylko 26:24. Chwilę później rywalki nieskutecznie rzuciły, a Syncerz ustaliła wynik meczu. Kielecka rozgrywająca miała znakomitą skuteczność, bo pomyliła się tylko trzy razy.

Drugą bohaterką meczu była Aleksandra Orowicz, która przez cały mecz znakomicie spisywała się między słupkami. Obroniła kilka rzutów karnych i sytuacji sam na sam z rywalkami.

Przegrywamy z mistrzem Polski

21.10.2018

Korona Handball nie sprawiła sensacji i przegrała w sobotni wieczór na wyjeździe z mistrzem Polski - MKS-em Perłą Lublin 23:36.

Przez niemal całą pierwszą połowę kielczanki toczyły wyrównaną walkę z głównym faworytem do złotego medalu. Podopieczne Pawła Tetelewskiego jeszcze w 24. minucie przegrywały tylko 8:11. Wystarczyło jednak kilka błędów, by doświadczone rywalki wypracowały już do przerwy wysoką przewagę.

W drugiej połowie przyjezdne potrafiły odrobić część strat. W pewnym momencie miały udaną serię i z 12-bramkowej przewagi zrobiła się sześcio.

Wygrywamy z Arką po karnych

13.10.2018

Korona Handball pokonała po rzutach 29:27 Arkę Gdynia i zdobyła dwa punkty. W karnych błysnęła Aleksandra Orowicz, która obroniła wszystkie, cztery strzały rywalek.

Gospodynie znakomicie rozpoczęły sobotni pojedynek. Po jedenastu minutach wygrywały 8:0 i nic nie zapowiadało, że będą miały problem ze zdobyciem kompletu punktów. Świetnie między słupkami rywalek zaczęła się jednak spisywać 40-letnia Beata Kowalczyk. Odbiła w tym meczu aż 19 rzutów. Mimo jej świetnej dyspozycji, Korona Handball jeszcze w 38. minucie po trafieniu z kontry Wiktorii Gliwińskiej prowadziły 21:16. Od tego momentu jednak kielczanki grały słabo. Kolejne jedenaście minut przegrały aż 1:9 i było 22:25.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rzuciły się jednak w szalony pościg. Po dwóch trafieniach z kontry Gliwińskiej zrobiło się 24:25. Jeszcze dwie minuty przed końcem rywalki prowadziły dwoma golami. Wtedy trafiła Karolina Mochocka, a pięć sekund przed końcem do rzutów karnych doprowadziła Magda Więckowska.

Bohaterką karnych była Aleksandra Orowicz, która obroniła wszystkie, cztery rzuty rywalek (piąty nie był już potrzebny). Wśród kielczanek trafiły Honorata Syncerz i Gliwińska i wygrały 2:0.

Jednobramkowa przegrana z Piotrcovią

06.10.2018

Zawodniczki Korony Handball po pasjonującym meczu przegrały zaledwie jednym golem w Piotrkowie 24:25. Kielczanki miały szansę w ostatniej akcji meczu na remis. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę. – Taka porażka najbardziej boli. Zawiodła nas skuteczność. Miałyśmy w drugiej połowie bardzo dużo sytuacji, ale je marnowaliśmy. Przestrzeliliśmy dwa rzuty karne, trzy sytuacje sam na sam. W dodatku piłka kilka razy trafiła w słupek lub poprzeczkę. Trzeba też pochwalić obie bramkarki, bo dobrze broniły – przyznał Paweł Tetelewski. Jego zespół kilka razy w tym meczu potrafił się podnieść i odrabiać nawet czterobramkową stratę. Jeszcze w 54. minucie Piotrcovia prowadziła 24:20.

Po ciężkiej walce..... niestety przegrywamy

19.09.2018

Korona Handball otrzymała sporo braw od publiczności, bo po pasjonującym pojedynku przegrała u siebie z czołową drużyną PGNiG Superligi - Pogonią Szczecin tylko 32:34.  Kielczanki w drugiej połowie wyszły z bardzo trudnej sytuacji. Kwadrans przed końcem przegrywały już 22:27. Nie załamały sie jednak i walczyły dalej. Skuteczne w ofensywie były Honorata Syncerz, Magdalena Więckowska i Karolina Mochocka. W 56. minucie po pięknym lobie Wiktorii Gliwińskiej było 32:31. Niestety końcówka należała do przyjezdnych. Nasz zespół miał szansę na remis, ale 10 sekund przed końcem źle podała Edyta Charzyńska i rywalki w kontrze zdobyły ostatnią bramkę meczu. Więcej o meczu na stronie internetowej.

Pierwsza Przegrana Korony Handball

15.09.2018

Pierwszą porażkę w tym sezonie odniósł nasz zespół w PGNiG Superlidze. Kielczanki uległy trzeciej drużynie ubiegłego sezonu - Enerdze AZS-owi Koszalin 28:36. Po więcej informacji zapraszamy w link poniżej.

Korona na fali! Wygrany 2 mecz

8.09.2018

Na inaugurację PGNIG superligi kobiet przed własną publicznością  Korona Handball pokonała u siebie  KPR Jelenia Góra 25 - 23. Gratulacje Magda i Dominika Więckowskie i cała drużyna. Więcej o meczu kliknij w link

Korona wygrała w Kościerzynie

1.09.2018

Na inaugurację PGNIG superligi kobiet zespół z Kielc - Korona Handball pokonała na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 30:26. Gratulacje Magda i Dominika Więckowskie i cała drużyna. Więcej o meczu kliknij w link. Już za tydzień dziewczyny zainaugurują sezon przed własną halą meczem z KPR Jelenia Góra. Serdecznie zapraszamy!!!

Korona Postraszyła lidera -Metraco Zagłębie Lubin

16.03.2019

Korona Handball podjęła walkę z jednym z głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu - Zagłębiem Lubin. Mimo to kielczanki przegrały 25:31.

Jeszcze kwadrans przed końcem podopieczne Pawła Tetelewskiego przegrywały z aktualnym liderem PGNiG Superligi zaledwie 22:23. Wtedy jednak rywalki pokazały klasę, zdobyły cztery bramki z rzędu i kontrolowały końcówkę. I tak jednak naszej drużynie należą się brawa, bo pokazała w tym meczu duży charakter. Korona Handball potrafiła się bowiem podnieść po fatalnym początku. Po dwunastu minutach przegrywała bowiem aż 4:13 i wydawało się, że może dojść do pogromu. Nic bardziej mylnego. Kielczanki nie poddały się i zaczęły odrabiać straty.

Korona Handball - Zagłębie Lubin 25:31 (14:19). Więcej na stronie.